CARPATY

ВІТАЮ!!! ЗАПРОШУЮ ДО МАНДРІВОК ГОРАМИ І ПОЛОНИНАМИ КАРПАТ!!! Welcome to the Carpathians!!

 

                                                ПЕТРОС

 Гора Петрос - це одна з найвищих гірських вершин хребта Чорногора. Більш точно місцезнаходження цієї гори можна описати так: північно-західна сторона хребта Чорногора, між горами Говерла і Шешул. Висота гори Петрос становить 2020 метрів, і ця гірська вершина входить в «п'ятірку» найвищих гір Українських Карпат (висота кожної гори в цій «п'ятірці» понад 2000 метрів над рівнем моря).

    Північний і північно-східний схили гори Петрос мають скелястий характер, а західна і південно-західна сторона гори - це круті схили з численними кам'яними розсипами. Природа гори (її рослинність) має субальпійські походження, в основному, тут на схилах поширені чагарники (наприклад, рододендрон і ялівець), зарості чорниці, і до певної висоти (1600 метрів над рівнем моря) на гірських схилах ростуть ялинки (цілий ліс ). Взимку в цих місцях досить поширене явище - обвал снігових лавин. На південних схилах (недалеко від долини Рогнесска) можна побачити «притулок» для туристів. Гора Петорс в Карпатах - один з найпопулярніших серед туристів об'єктів у Закарпатті.

    Найближчі населені пункти до гори Петрос - це станція Кваси (Рахівський район), селище Ясіня (Рахівський район), село Лазещина (Рахівський район) та селище Ворохта (Яремчанська район). Саме з цих населених пунктів найчастіше беруть свій початок маршрути, за якими туристи тримають свій шлях до гірської вершини Петрос. І для того, щоб дістатися до гори Петрос, потрібно спочатку дістатися до одного з цих селищ (наприклад, маршрутками з Рахова чи Івано-Франківська). Деяким туристам більше до душі маршрут, який починається в Квасах, інші віддають перевагу в якості відправної точки свого маршруту на Петрос вважати селище Ворохту (вони навіть називають цю вершину не інакше як «гора Петрос у Ворохті»). Вид з вершини Петрос відкривається майже такий же, як і з гори Говерла - видно весь хребет Чорногори. Краса просто неймовірна, усі найближчі гори, що протікають в цих місцях річечки видно, як на долоні.

    Одним з найменш складних вважається маршрут з села Кваси (у 15 км від Ясиня). З того місця туристам найлегше тримати свій шлях на гору, підйом на вершину від с. Кваси відносно пологий і мінімізується ризик втратити когось з своїх (складно заблукати).

                                                                                         

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn